Hasan Arat’tan Şenol Güneş sözleri! CANLI

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, TRT SPOR özel yayınında soruları yanıtlıyor.

Hasan Arat’ın açıklamaları şu şekilde: 

“Gelecek sezon için daha umutluyum”

“Sportif anlamda zor bir başlangıç yaptık. Çok çalkantılı bir dönem geçirdik. Taraftarlarımız çok sabırlı davrandılar. Bize olan güvenleri eksilmedi. Sıkıntılı dönemi atlatmaya çalışıyoruz. Salı günü biletler hemen tükendi. Biz o maçı taraftarımızla kazandık. Kolay bir maç değildi. Seyirci o gece bizi çok mutlu etti. Beşiktaş çok büyük bir kulüp. 4 aylık süre büyük üzüntüler ve sıkıntılarla geçti. Beşiktaş hiçbir zaman üçüncülüğü hedeflemez. Kupayı aldığımız takdirde özür borcunu futbolcularımız yerine getirmiş olacak. Büyük bir mücadele. Gelecek sezon için daha umutluyum.”

“Çok ağır şeyler var”

“Seçim bitti artık. Bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var her alanda. Beşiktaş’a nasıl daha iyi hizmet edebiliriz diye toplantılar yapıyoruz. Biz çok büyük bir aileyiz. Salı gecesi şunu gösterdi, bir başkan rakip başkan adayı ve ikinci başkanıyla soyunma odasına giriyorsa hiç kimse bunu mesele etmiyorsa, bizim sarıldığımız gibi evlatlara sarılıyorsa Beşiktaş çok büyük bir resim veriyor Türkiye’ye. Beşiktaş örnek oluyor. Seçimlerde de örnek olduk, salı gecesi de örnek olduk. Beşiktaş camiası şu anda bir bütün halinde. Çok büyük sorunlar var. Herkes saha sonuçlarına bakıyor. Çok ağır şeyler var. Ağır işler olmuş. Hepsini hukuk çerçevesinde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. 23 Mayıs bizim için çok önemli. Beşiktaş’ın bu sezonki en önemli günlerinden biri olacaktır.”

“Şenol hocamın bırakması bir kırılmadır”

“Şenol hocamın bırakması bir kırılmadır. Beşiktaş 3 sezondur kasım ayında havlu atıyor. Bu kırılma kasım ayında olur mu? 40 puan fark olur mu? Beşiktaş’a bu yakışmıyor. Beşiktaş bunu maddi ve manevi olarak hak etmiyor. Sonra Burak hoca gelmiş, Rıza hoca gelmiş. Fernando Santos’un gelişine camia destek vermiş. Matematik burada da uymadı. Biz de kupayı riske atamazdık. Çok üzüldüm. Kontrat yaparken, ayrılma maddeleriyle birlikte yapabileceğim en iyi kontrattı. Böyle bir hocayı kısa sürede getirebilmek çok önemliydi. Şubat transfer sezonunda kimse gelmek istemiyor. Bazı hocalar Alanyaspor maçını izledikten sonra gelmek istemedi. Matematik yürümedi. En iyi ortalamaya Serdar Topraktepe sahip. Fernando Santos’a da matematiksel olarak sizi koruyabileceğim bir şey yok dedim. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımı dinlerim. Sonrasında karar veririz. Serdar hocamla devam etmeye karar verdik. Kararsızlıktan daha iyidir kararlılık. Sezon sonuna kadar bu konu kapanmıştır. 23 Mayıs’tan sonra durum değerlendirmesi yaparız. Kupa finali her takımın hayalidir. Finalde de çıkıp oynayacaksın şartlar ne olursa olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir